24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Transport zwłok z Niemiec do Polski

U naszego zachodniego sąsiada mieszka na stałe niezwykle liczna grupa rodaków. Główną przyczyną emigracji jest chęć podjęcia pracy zarobkowej, pielęgnowanie relacji biznesowych lub rodzinnych, a także wyjazd w celach turystycznych. Niestety zdarza się, że w wyniku choroby, nieszczęśliwego zdarzenia losowego lub wypadku drogowego dochodzi do zgonu osoby przebywającej poza granicami swojej ojczyzny. Wówczas rodzina pragnie zrobić wszystko, co w jej mocy, aby sprowadzić zmarłego do Polski. Nasza firma oferuje profesjonalny i godny transport ciała z zagranicy. Dopełniany także wszelkich niezbędnych kwestii formalno-prawnych.

Transport zwłok z Niemiec

Przewóz zwłok z Niemiec do Polski odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Spełniamy także restrykcyjne normy sanitarne zatwierdzone przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Przyjmujemy zlecenia przez całą dobę i przystępujemy do ich realizacji natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Osobiście czuwamy nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów procedury. Transport zmarłego do Polski organizuje zespół naszych wykwalifikowanych i doświadczonych przewoźników. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami, nie angażując rodziny w ten przykry obowiązek.

Przewóz zwłok z Niemiec

Sprowadzając zwłoki z Niemiec do Polski, korzystamy wyłącznie z niezawodnej floty transportowej, która spełnia wszelkie warunki techniczne i sanitarne. Działamy w pełni legalnie i dysponujemy kompletem niezbędnej dokumentacji. Dzięki temu krewni mogą:

 • otrzymać zasiłek pogrzebowy,
 • uzyskać odszkodowanie za wypadki losowe i komunikacyjne,
 • dopełnić formalności z właściwym zakładem ubezpieczeniowym.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzina mogła możliwie najszybciej pożegnać bliskiego zmarłego i towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Organizujemy także kremację i transport urny.

Sprowadzanie zwłok z Niemiec

Pozostajemy w kontakcie z rodziną zmarłego na każdym etapie procedury transportu zwłok z Niemiec do Polski. Bazując na uzyskanych informacjach, szacujemy czas realizacji usługi i przewidywany termin pogrzebu już w ojczyźnie. Jeśli wyrażą Państwo takie życzenie, bezpłatnie przedstawimy rzetelnie opracowany kosztorys. Przewóz ciała z zagranicy wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiednich pozwoleń i upoważnień, a także wniesienia stosownych opłat w urzędach. Dzięki doskonałej znajomości przepisów jesteśmy w stanie skutecznie dopełnić wszelkich kwestii formalno-prawnych i sprowadzić zmarłego do kraju w pełni legalnie.

Transport zwłok do Polski

Całkowity koszt sprowadzenia ciała z Niemiec do Polski zależy od zakresu usługi oraz odległości pomiędzy miejscowością, w której przebywa zmarły a docelowym miejscem przewozu. Zmienne te kształtują więc ostateczną cenę. Gwarantujemy pełną przejrzystość warunków współpracy oraz sprawną realizację zlecenia. Naszym zawodowym priorytetem jest sprowadzenie ciała z zagranicy w sposób godny i pełen szacunku. Chcąc uzyskać więcej informacji, mogą Państwo skontaktować się z naszą firmą telefonicznie.

 

Usługi transportu zwłok z Niemiec do Polski

 • porady i organizacja transportu osoby zmarłej do Polski lub z Polski.
 • porady i organizacja kremacji osoby zmarłej oraz transportu urny do lub z Polski.
 • odbiór osoby zmarłej z domu w ciągu 2 godzin na terenie całych Niemiec i Polski, dzięki całodobowej dyspozycyjności.
 • bezpłatne tłumaczenia, załatwianie wszelkich formalności związanych z transportem, w tym również formalności konsularnych w krajach UE
 • transport zwłok drogą lądową z miejsca zdarzenia do miejsca pochówku.
 • trumny z wkładami metalowymi zgodnie z wymaganiami sanitarnymi.
 • ekspresowe kremacje, trumny kremacyjne, urny, transport urn do miejsca pochówku.
 • ekshumacje oraz przewóz zwłok do miejsca pochówku.
 • organizacja ceremoni pogrzebowej trumny lub urny w miejscu pochówku.
 • załatwienie spraw rentowych w Niemczech i krajach UE.
 • rozliczenia z firmami ubezpieczeniowymi lub “Sozialamtem” ( jeśli świadczenia przysługują ).
 • pomoc w uzyskaniu świadczeń z ZUS-u, PZU, KRUS-u  ( jeśli świadczenia przysługują ).
całodobowy dyżur telefoniczny w Niemczech
0171-6503466

Od 25 lat szybko godnie uczciwie tanio