W Niemczech ludzkie prochy mogą zostać pochowane w urnie w grobie ziemnym, umieszczone w kolumbarium, rozsypane w Morzu Bałtyckim lub Morzu Północnym (musi zaistnieć wyraźna wola osoby zmarłej). Mogą zostać również umieszczone w urnie ulegającej biodegradacji pod drzewem, w jego systemie korzeniowym. Istnieje również możliwość pochówku w anonimowym grobie, na tak zwanej cmentarnej łące, gdzie nikt oprócz administracji cmentarza nie wie o dokładnym miejscu spoczynku poszczególnych osób.

Dla naszych rodaków Niemcy to bardzo często obierany kierunek emigracji. Jest to kraj położony tuż za naszą zachodnią granicą, dlatego też podjęcie pracy i częste osobiste kontakty z rodziną w Polsce są tutaj pewnie jednymi z ważniejszych kryteriów wyboru tego kraju. Szacuje się, iż już ok 2 mln Polaków mieszka i pracuje w Niemczech.

W związku z tą sytuacją nasza firma ma ogromne doświadczenie w kwestii transportu osób zmarłych z Niemiec, załatwienie wszelkich niezbędnych formalności, w tym dokumentów z urzędu, tłumaczeń czy pozwoleń konsularnych również odbywa się sprawnie i szybko. Dzięki bliskiej odległości siedziby naszej firmy od granicy z Niemcami jesteśmy w stanie bardzo szybko podjąć niezbędne kroki, które umożliwią rodzinie godne pożegnanie się z osobą najbliższą.

Warunki formalne kremacji w Niemczech

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Ważne!
Wszystkie dokumenty muszą być w języku niemieckim. Jeżeli dokumenty są w języku obcym, wymagane jest tłumaczenie przysięgłe.

Procedura kremacji w Niemczech

Krematoria na terenie Niemiec bardzo często umożliwiają wybór daty kremacji, by najbliższa rodzina mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu w tak zwanym pokoju pożegnań.

Przed poddaniem ciała kremacji dane zmarłego są rejestrowane w systemie informatycznym i nadawany jest zmarłemu numer identyfikacyjny. Numer ten jest także umieszczany w kapsułce z popiołem na ognioodpornej i żaroodpornej cegle szamotowej. W ten sposób można w każdej chwili jasno zidentyfikować, kto to jest.

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Niemczech

Cena kremacji w Niemczech:

  • odbiór ciała;
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności i dokumentów;
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transport urny z Niemiec do Polski to koszt:

5,900 - 8,900 PLN.

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem  +48 608-135-247  w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.

© 2023 Chwolka, Polski Zakład Pogrzebowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zrealizowana przez buxlabs.pl

Zadzwoń +48 608-135-247 lub napisz  | chwolka@onet.eu