Transport zwłok z Bałkanów (Bułgaria, Rumunia, Serbia) do Polski

Cena:

Koszty sprowadzenia ciała z Bałkanów różnią się ze względu na okoliczności śmierci oraz miejsce odebrania i przetransportowania trumny/urny. Aby przedstawić Państwu dokładny koszt usługi prosimy o kontakt telefoniczny. W czasie rozmowy szczegółowo odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Z naszej strony już dziś prosimy o ostrożność w stosunku do przesadnie niskich kosztów niektórych ofert transportu zwłok. Niekiedy nie zawierają one dodatkowych, a koniecznych kosztów, takich jak np.: cena trumny, transport od granicy polskiej do miejsca docelowego.

Nasza oferta obejmuje:

 1. Transport zwłok
 2. Organizacja kompletu dokumentów
  • pobranie aktów urodzenia i zawarcia związku małżeńskiego z Urzędu Stanu Cywilnego (jeśli nie dysponują Państwo odpisem), zezwolenie na pochówek wydane przez starostę lub prezydenta miasta, odpis aktu zgonu, dokument upoważniający do przewozu zwłok, zaświadczenie medyczne, że zgon nie miał związku z chorobą zakaźną; w przypadku transportu trumny: zaświadczenie zakładu pogrzebowego zajmującego się transportem, że zwłoki zostały włożone do metalowej trumny, zawierającej na dnie warstwę substancji chłonnej o grubości co najmniej 5 cm, a trumna metalowa została dokładnie zalutowana i włożona do drewnianej skrzyni w taki sposób, aby nie mogła się w niej poruszać w przypadku transportu urny: zaświadczenie o kremacji zwłok oraz zaświadczenie zakładu pogrzebowego, że prochy zostały umieszczone w szczelnym, odpornym na uszkodzenia pojemniku.
 3. Trumna z wkładem metalowym
  • (standardowa, bądź inny model do wyboru)
 4. Urna
  • (standardowa, bądź inny model do wyboru)
 5. Ubranie ciała, przygotowanie zwłok przed transportem
 6. Ubranie do pochówku
 7. Tłumaczenie aktu zgonu: wg cennika urzędu
 8. Dodatkowe odpisy aktu zgonu
 9. Opłata za odbiór ciała: wg cennika placówki
 10. Chłodnia na terenie Polski
 11. Przetrzymanie urny do momentu pogrzebu
 12. Kremacja
  • (więcej informacji udzielimy telefonicznie)
 13. Pomoc prawna w pozyskaniu finansowania na transport zwłok/prochów z Bałkanów
  • (zasiłek ZUS/KRUS, polisy ubezpieczeniowe, polisy do kredytów/kont bankowych, ubezpieczenia pracownicze, OFE, odszkodowania za wypadki losowe i komunikacyjne)

Czas transportu ciała z Bałkanów do Polski

Formalności związane z organizacją niezbędnych pozwoleń i dokumentacji zajmują w znaczącej większości przypadków 2-3 dni robocze. Sam transport to dodatkowe 2-4 dni. Dokładamy więc wszelkich starań, aby rodzina mogła możliwie najszybciej pożegnać bliskiego zmarłego i towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze.

Jak sprowadzić zwłoki z Bałkanów do Polski?

 1. Przygotuj podstawowe informacje o osobie zmarłej, takie jak imię, nazwisko, adres, stan cywilny, czas i miejsce zgonu;
 2. Sprawdź czy Ty lub ktoś z najbliższej rodziny posiada dostęp do dokumentów osoby zmarłej takich jak: akt urodzenia, akt ślubu, akt zgonu współmałżonka, wyrok sądu potwierdzający rozwód (jeśli takie istnieją);
 3. Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 608-135-247;
 4. Prześlij nam mailowo komplet niezbędnych dokumentów, które dokładnie omówimy podczas rozmowy telefonicznej;
 5. Zaakceptuj przesłany kosztorys;
 6. Czekaj na realizację usługi (o każdym podjętym przez nas działaniu będziemy informować na bieżąco)

Gdzie szukać dodatkowych informacji?

Najbardziej rzetelnymi źródłami informacji na temat transportu zwłok z Bałkanów są: witryna rządowa  oraz obowiązująca w naszym kraju Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

© 2022 Chwolka, Polski Zakład Pogrzebowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń +48 608-135-247 lub napisz  | chwolka@onet.eu