Jak należy ubrać osobę zmarłą?

Pogrzeb jest wydarzeniem oficjalnym dlatego też ubiór powinien być dostosowany do okoliczności. Na dzień dzisiejszy wiele domów pogrzebowych posiada ofertę odpowiedniej odzieży, jednak można osobiście wybrać garderobę. W przypadku kobiet sugerowane są sukienki i garsonki w stonowanych kolorach. W przypadku męźczyzn zaś warto wziąć pod uwagę garnitur w jednym z kolorów: czarnym, szarym lub granatowym.

Do podstawowego ubrania należy dołączyć bieliznę osobistą, koszulę, rajstopy, pasek, krawat, apaszkę, obuwie, itp.

Dobierając strój dla osoby zmarłej warto mieć też na względzie to w jaki sposób lubiła ubierać się za życia oraz to, że ciało po śmierci się zmienia, więc dobrze kiedy ubranie maskuje zaistniałe mankamenty.

W przypadku osób, które zmarły młodo często odstępuje się od zasady stonowanego koloru ubioru na rzecz mniej zobowiązującego.

Pracowników różnych służb zaś bardzo często chowa się w mundurze służbowym, odzwierciedlajacym stopień awansu zawodowego.

W momencie kiedy bliska nam osoba odchodzi poza granicami naszego kraju nasza firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów i umożliwia przekazanie wybranej garderoby. W oferowanej przez nasza firme usłudze międzynarodowego transporu zwłok w cenie znajduje się zawsze klasyczne ubranie dla zwłok, czyli biała alba lub całun - w zależności od płci oraz kołdra atłasowa.