Co napisać na szarfie pogrzebowej?

Szarfa pogrzebowa jest nieodłącznym elementem wiązanki pogrzebowej. Zazwyczaj jest to kilka słów wyrażajacych smutek po odejściu danej osoby. Umieszczony napis zazwyczaj ma związek z tym w jakiej relacji pozostawaliśy z osobą zmarłą.

Jeśli umiera osoba nam bardzo bliska, ktoś z rodziny możemy umieścić osobistą dedykację i wyrazić swoje uczucia wobec osoby, która odeszła, np. „ Kochanemu Dziadkowi, na zawsze będziesz ze mną, wnuczka Zosia.”

Kiedy idziemy na pogrzeb osoby nam nie znanej, ale na przykład bliskiej osoby kogoś kogo uważamy za przyjaciela lub dobrego znajomego w dobrym tonie pozostaje umieszczenie na szarfie klasycznego napisu, np. „Mamie naszej przyjaciółki, Bożena i Rafał.”

W sytuacji kiedy ze zmarłym łączą nas stosunki oficjalne to na szarfie można napisać np. „Ostatnie pożegnanie, Pracownicy i zarząd firmy ABC.”

Wybierając tekst na szarfę żałobną miejmy na uwadze, że jest na niej dość mało miejsca, więc jeśli tekst ma być odpowiednio widoczny musi być też dość treściwy i krótki.

Poniżej przedstawiamy wybrane teksty jakie można umieścić na szarfie i które oczywiście można dostosować do swoich potrzeb: