Kremacja w Szwecji

Kremacja w Szwecji jest dość popularna i coraz więcej ludzi się na nią decyduje. Ustawa o pochówku przewiduje, że krematoria mogą zakładać i prowadzić tylko podmioty odpowiedzialne za pogrzeb.

Szwedzki parlament ustalił, że kremacja i pochówek osób zmarłych leży w gestii parafii i związków parafii Kościoła Szwecji oraz gmin Sztokholm i Tranås. Najdłuższy dopuszczalny okres od śmierci do procesu kremacji wynosi jeden miesiąc. Ewentualne zezwolenie na przedłużenie tego okresu może wydać Urząd Skarbowy.

Warunki formalne kremacji w Szwecji

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Szwecji

Kremacja zwłok odbywa się bezpośrednio po zakończeniu ceremonii pogrzebowej.

Po kremacji ewentualne elementy metalowe w rozmiarze większym niż 3 mm są usuwane z prochów i przesyłane do utylizacji. Może to dotyczyć implantów w ciele zmarłego lub metalowych elementów trumny. W związku z tym, że nie można zagwarantować, że biżuteria pozostawiona na ciele zmarłego zostanie umieszczona wraz z prochami w urnie, zaleca się, aby krewni usunęli biżuterię z ciała zmarłego przed jego złożeniem w trumnie.

Zgodnie ze szwedzkim prawem prochy muszą zostać pochowane lub rozrzucone w ciągu roku po kremacji.

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Szwecji

Cena kremacji w Szwecji:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Szwecji to koszt:

9,500 - 13,500 PLN

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.