Kremacja w Luksemburgu

Luksemburgu kremacja jest dość powszechna i z roku na rok decyduje się na nią coraz więcej osób. Szacuje się, iż już co druga osoba chce zostać skremowana po śmierci. Na terenie kraju działa jedno krematorium, które podlega pod międzygminny syndykat SICEC, który jest międzygminną, publiczną i niezależną instytucją zarządzaną przez gminy będące jej członkami

Kremacja została prawnie zrównana z tradycyjnym pochówkiem od 1972 roku. Pochówek musi nastąpić między 24, a 72 godziną po śmierci. Na uzasadniony wniosek termin ten może zostać przedłużony po okazaniu zaświadczenia wydanego przez lekarza orzecznika.

Warunki formalne kremacji w Luksemburgu

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Luksemburgu

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się tzw. pochówki leśne lub drzewne. Obecnie w Luksemburgu znajduje się kilka cmentarzy leśnych, m.in. Cessange, Roullingen, Kayl, Bissen i Betzdor.

Dość popularne staje się rozsypanie prochów na morzu czy też w powietrzu.

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Luksemburgu

Cena kremacji w Luksemburgu:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Luksemburgu to koszt:

7,500 - 9,900 PLN

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.