Kremacja w Finlandii

Na dzień dzisiejszy na terenie Finlandii działają 22 krematoria. Kremacja staje się coraz bardziej powszechna i jest dominującą metodą pochówku w Helsinkach (powyżej 80%). Ponieważ krematoria jeszcze nie istnieją w każdej części kraju, współczynnik kremacji dla całego kraju wynosi około 53%.

Zarówno pochówek, jak i kremacja są w pełni akceptowanymi praktykami w Finlandii, a kremację stosuje się coraz częściej na obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Kremację prawie zawsze poprzedza pogrzeb i stosuje się tę samą formę nabożeństwa.

Warunki formalne kremacji w Finlandii

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Finlandii

Prochy zmarłych zwykle chowane są na cmentarzu w urnie lub rozsypane w ogrodzie pamięci. Za zgodą właściciela gruntu lub właściciela akwenu prochy mogą być również zakopane lub rozrzucane na łonie natury.

Urna musi zostać pochowana w ciągu roku od dnia kremacji;

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Finlandii

Cena kremacji w Finlandii:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Finlandii to koszt:

12,000 - 18,900 PLN

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.