Kremacja w Danii

Zdecydowana większość zmarłych w Danii jest poddawana kremacji. Na terenie tego kraju istnieje ok 20 krematoriów, które dzielimy na prowadzone przez kościół oraz prowadzone przez gminę.

W Danii, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się odprowadzanie ciepła z pieców kremacyjnych do lokalnych sieci grzewczych. Nawet Kościół zgodził się na takie spożytkowanie energii z kremacji. Duńska Rada Etyki w 2006 roku wydała oświadczenie, iż przy odprowadzaniu ciepła z krematorium do lokalnych sieci, nie dochodzi do żadnego naruszenia ciała ludzkiego, czy niegodnego traktowania zwłok.

Warunki formalne kremacji w Danii

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Danii

Każdy, kto ukończył 15 lat może sam zdecydować, czy chce zostać skremowany, czy pochowany.

Zgodnie z duńskim prawem rozsypywanie prochów jest dozwolone w morzu, dużych fiordach lub zatokach. Zabronione jest rozrzucanie popiołu nad jeziorem.

W Danii możliwe jest rozdzielenie prochów do dwóch urn. Należy jednak złożyć stosowny wniosek z uzasadnieniem do Władzy Diecezjalnej.

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Danii

Cena kremacji w Danii:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Danii to koszt:

5,900 - 8,900 PLN

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.