Kremacja w Austrii

W Austrii jest 16 krematoriów, rozmieszczonych w ośmiu z dziewięciu austriackich krajów związkowych. W Burgenlandzie nie ma krematorium. Największym krematorium w Austrii jest krematorium wiedeńskie Feuerhalle Simmering, które jako pierwsze krematorium w Austrii zostało otwarte w 1922 roku.

Rozsypywanie prochów w Austrii jest zabronione. Prochy mogą być przyjmowane, przechowywane lub transportowane wyłącznie przez upoważnione osoby, takie jak zakłady pogrzebowe. Przechowywanie urny z prochami w domu jest możliwe tylko w niektórych krajach związkowych, po otrzymaniu odpowiedniego zezwolenia.

Warunki formalne kremacji w Austrii

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Austrii

Trumna kremacyjna jest wyposażona w cegłę ogniotrwałą, aby zapewnić wyraźną identyfikację prochów po kremacji.

W Austrii od 2015 działa także prywatne krematorium Cremation Austria i znajduje się w St. Marienkirchen an der Polsenz. Szczególną cechą tego krematorium jest to, że od 2016 roku firma pracuje w sposób neutralny pod względem emisji CO2 .

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Austrii

Cena kremacji w Austrii:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Austrii to koszt:

5,900 - 8,900 PLN

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.