Kremacja w Anglii

Kremacja w Anglii jest dość powszechna i znajduje się na liście usług praktycznie każdego zakładu pogrzebowego. Średni koszt kremacji wynosi ok 1300 £ i pod tym względem Wielka Brytania jest na tle Europy jednym z droższych krajów.

Ceny kremacji zawierają w sobie takie dodatkowe koszty jak opłata lekarska czy też usunięcie urządzeń medycznych takich jak np. rozrusznik serca.

Warunki formalne kremacji w Anglii

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Anglii

Każda trumna posiada tzw. tabliczkę znamionową i przed spopieleniem pracownicy krematorium sprawdzają tabliczkę z nazwiskiem, aby upewnić się, że kremują właściwą osobę.

Krematoria umieszczają również na prochach po kremacji kartę identyfikacyjną, więc wiadomo do kogo należą.

W Wielkiej Brytanii prochy osoby zmarłej mogą zostać pochowane w grobie ziemnym czy też w kolumbarium. Oprócz tego prochy można przechowywać w domu, rozsypać w wybranym miejscu i w dowolny sposób (np. z wysokości, z samolotu)

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Anglii

Cena kremacji w Anglii:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Anglii to koszt:

5,900 - 8,900 PLN

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.