Koszt transportu zwłok z Ukrainy

Ile kosztuje transport zwłok z Ukrainy?

Cena przewiezienia ciała z Ukrainy różni się w zależności od zaistniałej sytuacji. Jako uczciwa i kompetentna firma, z wieloletnim doświadczeniem do każdego przypadku podchodzimy w sposób w pełni indywidualny i profesjonalny. Na ostateczną cenę zawsze wpływają przede wszystkim takie czynniki jak:

Cena transportu zwłok z Ukrainy do Polski

Transport zwłok z Ukrainy do Polski to koszt:

6,900 - 9,900 PLN

W celu dokładnej wyceny prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: +48 608-135-247

Ile kosztuje kremacja i przewiezienie urny z Ukrainy?

Koszt przewiezienia urny z prochami z Ukrainy to zawsze kwestia rozpatrywana w sposób indywidualny. Na ostateczną cenę zawsze wpływają przede wszystkim takie czynniki jak:

Jeśli kremacja już została wykonana to prosimy o przekazanie nam informacji o tym jakie dokumenty już zostały sporządzone na terenie Ukrainy. Dzięki temu unikną Państwo już pewnych kosztów, a jednocześnie skróci się czas wykonania przez nas zleconej nam usługi.

Cena transportu urny z prochami z Ukrainy do Polski

Kremacja i transport urny z prochami z Ukrainy do Polski to koszt:

5,900 - 8,900 PLN

W celu dokładnej wyceny prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: +48 608-135-247

Nasza firma, jako w pełni rzetelna i uczciwa gwarantuje Państwu, iż w cenie transportu zwłok lub urny z prochami z Ukrainy do Polski znajdują się zawsze:

W czasie rozmowy z Państwem dokładnie ustalamy zakres wykonywanej przez naszą firmę usługi. Podana przez nas dla Państwa cena transportu zwłok z Ukrainy do Polski jest ceną ostateczną. Mają Państwo naszą gwarancję, iż nie pojawią się żadne dodatkowe koszty. Przejrzystość i kompetentność na każdym kroku to dla nas podstawa.

Kto pokrywa koszt przewiezienia ciała z Ukrainy do Polski?

Odpowiedzialność finansowa za przewiezienie ciała osoby zmarłej z Ukrainy do Polski spoczywa na osobie zlecającej tę usługę firmie transportowej. Najczęściej jest to członek najbliższej rodziny, czyli przykładowo współmałżonek, dziecko czy też rodzic. Niekiedy bywa to także np. pracodawca lub ubezpieczyciel. Na podstawie wystawionej przez naszą firmę faktury obejmującej całkowity koszt usługi transportu zwłok z Ukrainy do Polski można starać się o zasiłek pogrzebowy na terenie naszego kraju.

W Polsce zasiłek pogrzebowy można uzyskać z ZUS lub KRUS i jego stała wysokość to 4000 zł. W tej trudnej dla najbliższych chwili nasza firma pomaga w skompletowaniu dokumentów wymaganych zarówno przez ZUS jak i KRUS.

Więcej informacji na temat zasiłku pogrzebowego z ZUS mogą Państwo znaleźć na oficjalnej stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej informacji na temat zasiłku pogrzebowego z KRUS mogą Państwo znaleźć na oficjalnej stronie rządowej.

Ważne!

W 2024 roku zmieni się wysokość zasiłku pogrzebowego. Obecnie trwają w rządzie prace nad jego podwyższeniem. W ustawie może pojawić się zapis o podniesieniu wysokości zasiłku z 4000 zł do 6450 zł bądź nawet do 8000 zł lub o nowym sposobie wyliczania kwoty zasiłku i jego waloryzacji.

W dniu 29.stycznia 2024 został przekazany wniosek o konsultację i uzgodnienia miedzy resortami dotyczący podwyższenia zasiku pogrzebowego do 7 000 zł. Na chwile obecną nie ma podanej informacji od kiedy dokładnie ma on zostać podwyższony.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje też transport zwłok?

Wyjeżdżając poza granice kraju w celach turystycznych coraz częściej decydujemy się na dodatkowe ubezpieczenie. Przed wykupieniem takiej polisy u wybranego ubezpieczyciela warto sprawdzić czy wybrany przez nas pakiet zawiera nie tylko takie usługi jak: leczenie szpitalne i ambulatoryjne, pomoc informacyjną, transport medyczny, ale również opcję transportu zwłok. Jeśli wybrane ubezpieczenie bierze pod uwagę takie rozwiązanie to w razie potrzeby możliwe będzie przewiezienie ciała z Ukrainy do Polski bez ponoszenia dodatkowych kosztów lub znaczne ich obniżenie. Choć przeważnie nie bierzemy pod uwagę najgorszych scenariuszy, to jednak warto myśleć o naszych najbliższych, by nie przysparzać im dodatkowych stresów.

Ważne!

W sytuacji przewiezienia ciała z Ukrainy do Polski to ubezpieczyciel wybiera formę transportu i termin jego realizacji. W celu ustalenia szczegółów kontaktuje się z bliskimi osoby zmarłej.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie pokrywa kosztów przewiezienia zwłok z Ukrainy do Polski.

Pełną wycenę oraz odpowiedzi na wszelkie nurtujące Państwa pytania dotyczące przewiezienia ciała z Ukrainy mogą Państwo uzyskać dzwoniąc do nas na całodobowy numer: +48 608-135-247.