24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Transport zwłok z Austrii

Od lat świadczymy usługi związane z międzynarodowym transportem zwłok. Organizujemy wyjazdy nie tylko do krajów ościennych, ale także pozostałych państw znajdujących się w obrębie Unii Europejskiej. Pomożemy więc także pogrążonej w żałobie rodzinie, która straciła bliską osobą na terenie Austrii. Organizujemy profesjonalny transport zwłok z uwzględnieniem oczekiwań klientów – w tym także potrzeby empatycznego wsparcia w tak trudnym czasie. Wystarczy się z nami skontaktować i pokrótce omówić sytuację, a my natychmiast znajdziemy gotowe rozwiązanie.

Przewóz ciała z Austrii do Polski – pomoc w pełnym zakresie

Przemawiają za nami lata doświadczenia. Doskonale orientujemy się kwestiach prawnych związanych przewozem zmarłych do Polski. Odnajdujemy się w zawiłościach formalnych, które pogrążonej w smutku rodzinie mogą przysporzyć sporo dodatkowego stresu. Nie jest to jednak konieczne.

Jako nieliczni w branży transportu zwłok ściągamy z naszych klientów odpowiedzialność za wypełnianie rubryczek w dokumentach czy wykonywanie trudnych telefonów. Zajmujemy się tym w imieniu rodzin, doradzamy w kwestiach związanych z pozyskaniem pełnej dokumentacji pozwalającej na przewóz zmarłej osoby przez granicę, a przy tym wszystkim stanowimy nieocenione wsparcie w tym trudnym czasie właśnie dzięki wiedzy i doświadczeniu, jakie posiadamy.

Jak wygląda transport zwłok z Austrii w kwestii formalnej?

Ze względu liczne formalności nie jesteśmy w stanie dopilnować wszystkiego sami: w ściśle określonych przypadkach konieczna jest obecność osoby blisko związanej ze zmarłym.

Tak jest na przykład przy pozyskiwaniu aktu zgonu oraz zaświadczenie lekarskie o przyczynie zgonu (w razie ryzyka związanego z chorobą zakaźną – najnowsze rozporządzenia). Oba dokumenty powinny mieć formę dwujęzyczną, a zatem zrozumiałym zarówno dla strony polskiej, jak i austriackiej. Do tego potrzebna jest również zgoda na przetransportowanie zwłok przez granicę, którą wydaje urząd miasta bądź starostwo przynależące do miejsca urodzenia osoby, która odeszła.

Nie należy zapomnieć także o zaświadczeniu, które pozwala na transport zwłok. My natomiast musimy pozyskać jeszcze jeden dokument – zgodę polskiego konsulatu w Wiedniu. W ten sposób dopełniamy formalności i możemy przygotować się na wykonanie zleconego nam zadania. Rodziny nie muszą martwić się tym, że jakieś kwestie prawne zmieniły się w ostatnim czasie: w kwestiach pogrzebowych dysponujemy aktualną i weryfikowalną wiedzą.

Profesjonalny transport zmarłych z Austrii do Polski

Z gotową dokumentacją możemy przystąpić do działania. Przewozem zmarłych z zagranicy zajmujemy się od dłuższego czasu. Potrafimy więc nie tylko dobrze rozdzielić zadania, ale także zaplanować trasę tak, aby transport zwłok przebiegł szybko i jednocześnie profesjonalnie (a zatem z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa). Trumnę bądź urnę przekazujemy z miejsca zgonu do miejsca docelowego, które wskaże nam rodzina.

Usługę realizujemy w taki sposób, aby ułatwiać naszym klientom organizację pogrzebu tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Dlatego nasza pomoc nie kończy się na przewozie zwłok: możemy być obecni praktycznie na każdym etapie ceremonii – od jej przygotowywania, przez prowadzenie, aż po dopełnienie obowiązków formalnych.

Stąd też cena za usługę ustalana jest zawsze indywidualnie. Pod uwagę bierzemy różne czynniki, które mają wpływ na ostateczną kwotę za transport zwłok do Polski, takie jak odległość czy zakres kwestii formalnych. Zawsze jednak jesteśmy otwarci na potrzeby rodzin, które pogrążone w żałobie oczekują w takim momencie rzetelnego i empatycznego wsparcia. Oczywiście, możemy przygotować przykładowy kosztorys, na podstawie którego łatwiej będzie określić wysokość świadczenia. Zapewniamy przejrzystość oraz profesjonalne podejście do usługi z zachowaniem standardów prawnych i etycznych.

Jesteśmy dostępni pod telefonem przez całą dobę. Można dzwonić do nas z zapytaniem o pomoc w przetransportowaniu zwłok do kraju praktycznie o każdej porze dnia i nocy.