Transport zwłok

Nasza firma świadczy usługi transportu zwłok na całym świecie. Jesteśmy w stanie, w sposób zgodny z prawem i według standardów sanitarnych sprowadzić ciało z każdego kraju Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii do Polski. Przyjmujemy zlecenia przez całą dobę i przystępujemy do ich realizacji natychmiast. Osobiście czuwamy, aby każdy etap procedury był sprawny i w pełni dla Państwa zrozumiały. Przewiezienie ciała do Polski spoczywa na barkach jedynie wykwalifikowanych i doświadczonych przewoźników. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby wszystkie formalności nie stanowiły dla rodziny przykrego obowiązku i dodatkowego stresu.

Na koszt sprowadzenia zwłok z zagranicy składa się wiele różnych czynników, dlatego też podanie z góry dokładnej ceny nie jest możliwe. Wyceniając usługę należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres wykonanych czynności oraz odległość między miejscowością, gdzie znajduje się osoba zmarła, a miejscem, gdzie ma zostać przewieziona. Z naszej strony możemy zagwarantować pełną przejrzystość współpracy oraz sprawny i pełny szacunku transport.

Usługi transportu zwłok

W zakres naszych usług wchodzą:

Międzynarodowe usługi pogrzebowe

Śmierć i ostatnie pożegnanie to temat trudny, jednakże konieczny. W chwili kiedy umiera bliska nam osoba, często ogarnia nas niemoc, stres i bezradność.

W tej ciężkiej sytuacji prosimy w pierwszej kolejności porozmawiać z rodziną i wspólnie ustalić co dalej. Nie bójmy się także rozmów z chorymi członkami rodziny, osobami na łożu śmierci dotyczących ich życzeń na temat miejsca i sposobu pochówku (tradycyjny pogrzeb czy kremacja). Dzięki pierwszym podjętym decyzjom nasza firma po kontakcie z Państwem może działać sprawnie i konkretnie według Państwa życzeń.

Czasem jednak mamy do czynienia z przypadkami losowymi, gdzie decyzja musi być naprawdę szybka. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, co zrobić w poszczególnych sytuacjach.

Zgon w domu

Osoba zmarła nie może w takiej sytuacji zostać w domu zbyt długo. W pierwszej kolejności proszę skokntaktować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli będzie to niemożliwe (nie wiemy kto jest wybranym lekarzem, lekarz jest nieosiągalny) to dzwonimy na pogotowie. Lekarz, który przyjedzie jest upoważniony do wystawienia Karty Zgonu.

W momencie, kiedy otrzymamy do rąk taki dokument należy sprawdzić poprawność wszystkich danych w domumencie (pisowania imienia/imion i nazwiska, data urodzenia, adres). Każdy, nawet najmniejszy błąd może skutkować opóźnieniem w załatwianiu pozostałych formalności i transportu ciała do Polski.

Powszechną praktyką w naszej firmie jest również umożliwienie nam rozmowy z lekarzem zanim ten wyjdzie.

W sytuacji gdzie przyczyną zgonu była śmierć nienaturalna lub lekarz nie jest w stanie stwierdzić bezpośredniej jej przyczyny, wtedy jest zobowiązany wezwać Policję. Jej funkcjonariusz jest upoważniony do wezwania zakładu pogrzebowego, który przewiezie ciało do najbliższego instytutu medycyny sądowej.

Nie zmieni to znacząco procedury załatwiania formalności, trzeba się jednak liczyć z wydłużeniem potrzebnego na to czasu.

W tym przypadku proszę również zadzwonić do nas i umożliwić nam rozmowę z Policją.

Zgon w hospicjum

W przypadku zgonu w hospicjum personel placówki jest zobligowany do wezwania lekarza. Warto dopytać wcześniej w placówce, czy ta posiada chłodnię, do chwili, aż wszelkie formalności w urzędach zostaną załatwione (zwykle jest to 1 dzień roboczy) Jeśli placówka nie posiada chłodni prosimy o kontakt z nami- odbierzemy ciało w przeciągu kilku godzin.

Zgon w szpitalu

Kiedy ktoś umiera w szpitalu kartę zgonu wypisuje lekarz dyżurujący. W szpitalnych chłodniach ciało może być przechowywane z reguły do 3 dni.

Co dalej?

Jeśli podejmą Państwo decyzję o powierzeniu transportu ciała bliskiej osoby naszej firmie prosimy o jak najszybszy kontakt. Ustalimy wszelkie niezbędne szczegóły i przystąpimy do realizacji wybranej przez Państwa formy usługi.

Dokumenty potrzebne, w celu uzyskania metryk zgonu:

Aby uzyskać dokładną informację na temat wymaganych dokumentów, umożliwiających transport zwłok musimy wiedzieć, gdzie nastąpił zgon. Każdy kraj posiada bowiem swoje własne procedury i wymagania pod kątem wywozu ciała z jego terytorium.

Znając miejsce zgonu możemy udzielić Państwu szczegółowych informacji i rozpocząć załatwianie niezbędnych dokumentów, w krajowych i zagranicznych urzędach.

W pierwszej kolejności otrzymują Państwo od nas formularz upoważniający nas do zajęcia się Państwa sprawą oraz zawierający komplet niezbędnych dla nas informacji o osobie zmarłej (jej dane osobowe, miejsce zamieszkania, miejsce śmierci). Kiedy formularz wraca do nas rozpoczynamy całą procedurę sprowadzenia zwłok do kraju. Zaczynamy od uzyskania aktu urodzenia oraz aktu zawarcia małżeństwa (jeśli dotyczy to osoby zmarłej) w urzędzie stanu cywilnego. Kolejnym dokumentem jest Karta Zgonu, na podstawie której składamy wniosek o pozwolenie na transport i pochówek osoby zmarłej na terenie naszego kraju.

© 2023 Chwolka, Polski Zakład Pogrzebowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zrealizowana przez buxlabs.pl

Zadzwoń +48 608-135-247 lub napisz  | chwolka@onet.eu