24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Transport i pochówek trumny (Niemcy-Polska)

Przygotowanie pochówku nie jest zadaniem łatwym. Ból po śmierci bliskiej osoby okazuje się zbyt duży, aby w pełni zająć się organizacją pogrzebu. Liczne formalności nie ułatwiają tego zadania – zwłaszcza, jeśli do zgonu doszło poza granicami kraju.

Istnieją jednak firmy – takie, jak nasz zakład pogrzebowy – które oferują swoje wsparcie w tym trudnym czasie. Od lat świadczymy usługi związane z transportem trumien z Niemiec do Polski. Wiemy, jaką dokumentację należy złożyć oraz na co zwrócić szczególną uwagę, aby procedura sprowadzania ciał zmarłych przebiegła bez problemów.

Proponujemy międzynarodowy przewóz zwłok każdemu, kto potrzebuje fachowego wsparcia w tym zakresie transportowania trumien. Wyręczamy pogrążoną w żałobie rodzinę – w nasze ręce bez obaw można oddać dopełnianie wszystkich, nawet bardziej skomplikowanych formalności. Reprezentujemy bliskich przed urzędami, wyjaśniamy zawiłości prawne, a także wskazujemy najlepsze rozwiązania z możliwych.

Warunki międzynarodowego przewozu zwłok

Masz wątpliwości co do procedur związanych z przewozem zmarłych? Możesz nam w pełni zaufać! Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu wiemy, jakie formalności należy dopełnić, aby sprowadzanie zwłok z do Polski przebiegło zgodnie z obowiązującym prawem. Zawsze robimy wszystko, aby międzynarodowy transport trumny z Niemiec odbył się w sposób należyty.

Nie każdy wie, że w przypadku przewóz zwłok do Polski z Niemiec trumna musi posiadać wkład metalowy z blachy ocynkowanej, na dodatek szczelnie zamknięty. Część zewnętrzna wykonana jest z drewna, najczęściej sosnowego lub dębowego (jakość drewna i jego obróbki decyduje o cenie). Po zamknięciu zewnętrznej części drewnianej, wewnętrzny wkład metalowy staje się niewidoczny.

Należy przy tym pamiętać, że otwieranie trumny w Polsce zgodnie z przepisami polskiego Sanepidu jest niedozwolone. Warto mieć to na uwadze przed sprowadzeniem zwłok.

Transport trumny z Niemiec do Polski

Skupiamy się na tym, co najważniejsze. Stanowimy wsparcie dla rodzin, którym zależy na załatwieniu wszelkich formalności potrzebnych do międzynarodowego przewozu osoby zmarłej. Możemy tego dokonać nawet w ciągu 2 dni roboczych (sobota i niedziela wydłużają ten termin, ponieważ urzędy są nieczynne). Transport zwłok do Polski z Niemiec odbywa się przy udziale doświadczonego kierowcy. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów przystosowanych do sprowadzania ciał zmarłych z zagranicy. Robimy wszystko, aby zachować dbałość o właściwe warunki międzynarodowego transportu zmarłego do Polski.

Cena zależy ona od regionu Niemiec, miejsca docelowego oraz formalności, dlatego zawsze ustalana jest indywidualnie.

Udostępniamy przykładowe wzory trumien

całodobowy dyżur telefoniczny w Niemczech
0171-6503466

OD 25 LAT SZYBKO GODNIE UCZCIWIE TANIO