24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Transport urny z prochami z Niemiec

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudne jest przygotowanie pochówku bliskiej osobie. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że kremacja musi odbyć się poza granicami kraju. Piętrzące się formalności potrafią odebrać resztę sił. Na szczęście nikt nie musi zostawać w takim przypadku sam. Służymy naszym pełnym wsparciem w tym zakresie. Specjalizujemy się w wykonywaniu kremacji i sprowadzaniu prochów z Niemiec do Polski. Wspieramy rodzinę zmarłego, organizując transport oraz tłumacząc wszelkie formalności z tym związane. Co należy wiedzieć o zagranicznej procedurze?

Kremacja w Niemczech – jak wygląda procedura?

W przypadku transportu urny do Polski osoba zmarła musi zostać najpierw przewieziona do krematorium, w którym odbywają się dodatkowe oględziny wykonywane przez lekarza urzędowego z tzw. “GESUNDHEITSAMT” – jest to osoba odpowiedzialna za zezwolenie na wykonanie kremacji.

Po spopieleniu prochy zmarłego umieszczone zostają w specjalnej metalowej kapsule. W tej postaci odbieramy je z krematorium. Warto zaznaczyć przy tym, że w do realizacji usługi nie wykorzystujemy drogi pocztowej – w grę wchodzi wyłącznie transport urny z prochami z Niemiec. Niestety tego typu działania są nierzadko proponowane przez inne firmy, mimo że polskie prawo nie zezwala na wysyłanie prochów ludzkich droga pocztową. W tak delikatnej sprawie nie warto kierować się oszczędnością czy chęcią szybszego załatwienia formalności. Zdecydowanie lepiej postawić na profesjonalny transport.

W kolejnym etapie nasz kierowca sprowadza osobiście urnę do miejsca, które Państwo wyznaczą. Kapsuła ze szczątkami zmarłego pozyskana w krematorium jest tzw. kapsułą techniczną – to prosty, pozbawiony ozdób metalowy pojemnik. Można oczywiście pochować w niej prochy do grobu, istnieje jednak możliwość włożenia jej do urny ozdobnej tzw. “SCHMUCKURNE”, którą również można u nas dodatkowo nabyć.

Cała procedura, czyli spopielenie zwłok, sprowadzenie i transport urny do Polski, trwa zazwyczaj od 3 do 4 dni roboczych.

Sprowadzanie prochów z Niemiec

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia i nie wiedzą, jak załatwić formalności związane z transportem urny z Niemiec, służymy pomocą. Nasz telefon jest czynny przez całą dobę. Wystarczy do nas zadzwonić i pokrótce przedstawić, na jakiego typu pomocy najbardziej Państwu zależy. Jesteśmy pewni, że wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie z możliwych. Można skontaktować się z nami zarówno z Polski, jak i z Niemiec: za granicą posiadamy aż 15 oddziałów.

całodobowy dyżur telefoniczny w Niemczech
dzwoniąc do nas z Niemiec
0171-6503466

OD 25 LAT SZYBKO GODNIE UCZCIWIE TANIO