24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Rodzaj Pochówku

 

Rodzaj pochówku determinowany jest przez kulturę oraz rodzaj wyznawanej wiary. W Polsce, jak w większości Europy, tradycyjną formę grzebania osoby zmarłej stanowi chowanie trumny w ziemi (niem. Erdbestattung). Przed ceremonią ciało zostaje odpowiednio przygotowane – staranny dobór stroju czy wykonanie makijażu pośmiertnego to obowiązek osób zajmujących się organizacją pogrzebu. Obecnie rodziny zmarłych mogą wybierać spośród różnych rodzajów trumien.

W ostatnich latach jednak coraz częściej preferowana jest kremacja (niem. Einäscherung lub Kremierung). Przed pochówkiem odbywa się proces spopielenia zwłok w specjalnym piecu. Następnie szczątki zostają przeniesione do urny – szczelnie zamykanej, a następnie umieszczanej w ziemi bądź w ścianie pamięci.

Zawiadomienie rodziny, organizacja pochówku, a do tego konieczność przewiezienia zwłok przez granicę. Pozwól, że Ci pomożemy. Nie dość, że doradzimy przy wyborze trumny, to na dodatek dopełnimy wszelkich formalności związanych z transportem zmarłego z Niemiec.

Trumny – transport i pochówek

Pogrążony w żałobie nie masz czasu ani ochoty zająć się organizacją pogrzebu – doskonale to rozumiemy. Jednak ceremonii pochówku nie można pozostawić przypadkowi. Właśnie w takich chwilach przychodzimy ze wsparciem. Nie musisz martwić się wyborem trumny czy pozyskaniem pozwolenia na przewóz zwłok z zagranicy. Wszystkim zajmiemy się w Twoim imieniu. Pomożemy Ci przy wyborze odpowiedniej trumny do pochówku w ziemi, a także ułatwimy załatwienie formalności związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej.

Urny – transport i pochówek

Zyskaj pewność, że formalności związane z organizacją pochówku zostaną dopięte na ostatni guzik – szczególnie, jeśli chcesz spełnić ostatnią wolę zmarłego i skremować jego zwłoki, a następnie pochować w urnie. W tym celu skontaktuj się z naszym zakładem pogrzebowym. Zajmiemy się organizacją ceremonii z uwzględnieniem spopielenia zwłok. Kremacja to obecnie często wybierana forma przygotowania ciała do pochówku. Warto skorzystać przy tym z profesjonalnego wsparcia doświadczonego zakładu pogrzebowego.

Całodobowy dyżur telefoniczny w Niemczech  0171-6503466

 

OD 25 LAT SZYBKO GODNIE UCZCIWIE TANIO