24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Międzynarodowy transport zwłok

Nie sposób przygotować się na śmierć bliskiej osoby. Bez względu na okoliczności zawsze jest to wydarzenie nieoczekiwania, z którym wiąże się nie tylko ból z powodu straty, ale także obowiązek przygotowania zmarłego do jego ostatniej drogi. Dodatkowe utrudnienia pojawiają się wówczas, gdy do śmierci dojdzie poza granicami ojczystego kraju. Pojawia się wówczas pytanie, w jaki sposób sprowadzić zwłoki z zagranicy i jakie formalności się z tym wiążą. Nie jest niczym dziwnym, że rodzinie towarzyszy dodatkowy stres. Wątpliwości są tym większe, że nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wyglądają formalności związane z transportem zwłok spoza granic kraju.

Wszystkich tych obaw pozbędziesz się dzięki naszej pomocy. Podczas gdy inne zakłady pogrzebowe pozostawiają rodziny same z szeregiem formalności związanych z przewozem zwłok z zagranicy, my robimy wszystko, aby wyręczyć żałobników w tym trudnym zadaniu i choć w niewielkim stopniu zmniejszyć ból spowodowany stratą.

Międzynarodowy transport zmarłych

Usługi związane z przewozem zmarłych z Niemiec zajmujemy się od kilku lat. Posiadane doświadczenie wykorzystujemy w codziennej pracy z pogrążonymi w żałobie rodzinami.

Przygotowania do międzynarodowego transportu zwłok poprzedzone zostają spotkaniem z rodziną – konieczne jest ustalenie szczegółów działania. Musimy wiedzieć także, jak wyglądało ostatnie życzenie zmarłego. Czy chciał zostać pochowany w trumnie, czy może jego ciało ma zostać uprzednio skremowane, a następnie pogrzebane w urnie? Te informacje są niezbędne do tego, aby we właściwy sposób przeprowadzić całą procedurę związaną ze sprowadzeniem zwłok z Niemiec.

Stanowimy nieocenione wsparcie podczas wyjaśniania procedur, sporządzania dokumentacji oraz organizowania transportu. W nasze ręce można oddać związane z tym formalności. Działamy w imieniu rodzin i reprezentujemy je przed urzędami, wyjaśniając wszelkie zawiłe kwestie po obu stronach granicy. Zależy nam na tym, aby bliscy zmarłego mogli w tym czasie skupić się na tym, co w tym momencie najważniejsze – a zatem okazywaniu sobie wsparcia w tym trudnym czasie.