Międzynarodowy transport zmarłych – najważniejsze informacje

Już sama wiadomość o śmierci bliskiej osoby działa przygnębiająco i paraliżująco. Tym bardziej, jeśli odeszła ona daleko od domu, na przykład poza granicami ojczystego kraju. Obok smutku pojawiają się wątpliwości związane z tym, w jaki sposób przetransportować ciało, aby zrobić to zgodnie z prawem oraz z pełnym poszanowaniem dla zwłok. Ogrom związanych z tym emocji może utrudnić załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Co zrobić w takiej sytuacji? Skontaktować się z naszym zakładem pogrzebowym.

Nie pozostawimy Cię samego – pozwól, że pomożemy Ci przejść przez ten trudny czas. Posiadamy doświadczenie, które umożliwia nam świadczenie usług pogrzebowych w sposób kompleksowy. Międzynarodowym transportem zwłok z Niemiec zajmujemy się od dłuższego czasu. Orientujemy się w zawiłościach prawnych, pomagamy w pozyskaniu stosownej dokumentacji, a także przywozimy zwłoki do kraju z zachowaniem obowiązujących standardów. Dzielimy się również naszą wiedzą w tym zakresie.

Międzynarodowy transport zwłok: co należy wiedzieć?

W pierwszej kolejności – a zatem po otrzymaniu informacji o śmierci bliskiej osoby za granicą – warto skontaktować się z naszym zakładem pogrzebowym. Da Ci to pewność, że wszystkie formalności związane z przewiezieniem ciała zmarłego zostaną dopięte na ostatni guzik. Będziemy chcieli otrzymać od Ciebie tylko to, co niezbędne: wiedzę na temat miejsca przechowywania zwłok, niezbędne zaświadczenia oraz informacje dotyczące rodzaju pochówku (pogrzeb w trumnie czy w urnie). Resztą zajmiemy się my. Sprawdzimy obowiązujące przepisy, przygotujemy dokumentację, a następnie udamy się w drogę po ciało zmarłego. Będziemy chcieli przetransportować je jak najszybciej, dbając przy tym o dopełnienie wszystkich procedur: zwłoki znajdą się w specjalnej szczelnie zamkniętej urnie bądź trumnie z metalowym wkładem z blachy ocynkowanej.

Skontaktuj się z nami: dowiedz się, jak wygląda sprowadzanie zwłok z zagranicy, jakie formalności się z tym wiążą oraz w jaki sposób możemy wesprzeć Cię w dalszych krokach.