24h / Polska +48 608 135 247

24h / Niemcy +49 - (0)171-650 34 66

FAX 0048-95-7576332

e-mail: chwolka@onet.eu

Całodobowy dyżur telefoniczny

POLSKA   0048 608 135 247

NIEMCY   0049 - (0)171 - 650 34 66

Jak przewieźć zwłoki?

Jeszcze jakiś czas temu przewóz zwłok przez granicę wiązał się z szeregiem formalności. Wymagał od rodziny dobrej znajomości procedur, co mogło wiązać się z dodatkowym, ale niepotrzebnym stresem. Dziś wystarczy jeden telefon do zakładu pogrzebowego, który specjalizuje się w transporcie zmarłych, aby uzyskać pełne wsparcie prawne w tym zakresie.

Jak przewieźć zwłoki zgodnie z prawem?

Obecnie możliwości związane z międzynarodowym przewozem zmarłych są nieco większe niż jeszcze jakiś czas temu: prawo zostało ujednolicone, a formalności ograniczone do minimum. Przed przystąpieniem do organizacji transportu należy dowiedzieć się, do którego miejsca zostało przewiezione ciało zmarłego i ustalić, czy znajduje się ono w szpitalu, domu pogrzebowym bądź kostnicy. Następnym krokiem jest zebranie stosownej dokumentacji. Potrzebne będą: decyzja starosty oraz zaświadczenia od konsula, które zezwalają na przewóz zwłok lub prochów zmarłego z danego kraju. Kolejnym krokiem jest wybór firmy, która w sposób profesjonalny i bezpieczny zajmie się przewiezieniem trumny bądź urny z Niemiec. W tym celu warto udać się do zakładu pogrzebowego posiadającego doświadczenie w tym zakresie. Dobra znajomość prawa oraz języka niemieckiego to dodatkowe atuty.

Międzynarodowy transport zwłok – skorzystaj z naszego wsparcia

Przewozem zmarłych zajmujemy się od lat, dlatego możemy zaproponować najlepsze wsparcie z możliwych. Naszym celem jest to, aby usługę realizować w sposób kompleksowy: a zatem taki, który w jak największym stopniu odciąży pogrążoną w żałobie rodzinę. Organizacja pogrzebu, powiadomienie bliskich o śmierci, wybór trumny bądź urny to wystarczająco trudne zadanie. Zdejmiemy z Ciebie tę odpowiedzialność: pozwól nam działać w zakresie międzynarodowego transportu zwłok. Nie tylko przeprowadzimy Cię przez formalności i podpowiemy, jak wypełnić dokumenty. Po przywiezieniu zwłok wesprzemy Cię przy pozostałych czynnościach związanych z przygotowaniem oraz przeprowadzeniem ceremonii pogrzebowej.